Kas ir entomofāgija?
Entomofāgija ir kukaiņu ēšanas prakse, it īpaši cilvēkiem. Nuuu, neveido šo “fuuj” seju! Kukaiņi vienmēr ir bijuši daļa no cilvēku uztura. Entomofāgiju praktizē daudzās pasaules valstīs, bet galvenokārt Āzijas, Āfrikas un Latīņamerikas daļās, kas ir daļa no tradicionālās diētas, kuru lieto vismaz 2 miljardi cilvēku. Tiek lēsts, ka visā pasaulē ēd 1900 kukaiņu sugu.
Vai entomofāgija ir bīstama?
Nav zināmu gadījumu, kad kukaiņu ēšanas dēļ slimības vai parazīti tiktu pārnesti cilvēkiem (gadījumos, kad kukaiņi tika apstrādāti tādos pašos sanitārajos apstākļos kā citi ēdieni). Patiesībā, salīdzinot ar zīdītājiem un putniem, kukaiņi rada mazāku zoonozes pārneses risku cilvēkiem un citiem dzīvniekiem.
Vai circeņi ir droši lietošanai pārtikā?
Mēs uzskatām, ka kvalitātei un drošībai jābūt pirmajā vietā. Mūsu circeņu pulveris ir 100% drošs lietošanai cilvēkiem. Bet nemēģiniet ēst kuru katru kukaini, ko atrodat dabā! Ir svarīgi zināt, ka ne katrs kukainis ir drošs lietošanai pārtikā. Jums jābūt pārliecinātam, ka circeņa pulveri iegādājaties no uzicama avota.
Kas ir circeņu pulveris?
Circeņu pulveris sastāvā ir tikai samalti circeņi bez nekādām citām piedevām. Tā ir sagremojama superproteīna pārtika ar augstu olbaltumvielu saturu, kas satur visas neaizvietojamās aminoskābes, kalciju, dzelzi, B12 vitamīnu, Omega 3 – 6 un daudz ko citu.
Kā es varu izmantot circeņu pulveri?
Jūs varat pievienot Akuna circeņu pulveri savām iecienītākajām receptēm! Mūsu circeņu pulveri var izmantot kā sastāvdaļu ceptiem izstrādājumiem ar augstu olbaltumvielu saturu, maizēm un smalkmaizītēm, cepumiem, uzkodām un dzērieniem, piemēram, smūtijiem, kokteiļiem un sulām. Debesis ir robežas, tāpēc esiet radošs! Apskatiet mūsu receptes, lai iegūtu iedvesmu! Tā ir arī tīra, pilnīga un veselīga alternatīva citiem olbaltumvielu pulveriem. Ļoti augsts olbaltumvielu un zemu ogļhidrātu daudzums padara šo par perfektu piedevu dzērienam pēc treniņa. Tas darbojas līdzīgi kā citi tirgū sastopamie olbaltumvielu pulveri. Pievienojot Akuna circeņu pulveri ēdieniem, jūs saņemat lieliskas uzturvērtības priekšrocības. Padoms: ja receptē aizvietojat daļu miltus ar circeņu pulveri, tad ievērojiet circeņu zelta attiecību 1:3 (250g circeņu pulveris: 750g milti).
Vai es varu cept ar circeņu pulveri?
Jūs noteikti varat! Mūsu circeņu pulveri var izmantot maizes izstrādājumos, lai uzlabotu iecienītās cepšanas receptes ar daudzām uzturvielām, olbaltumvielām un visām neaizvietojamām aminoskābēm. Mēs iesakām 1 glāzi miltu aizstāt ar 1/4 glāzes circeņu pulveri un 3/4 glāzes miltu. Šī attiecība darbojas nevainojami!
Kā garšo circeņi?
Liela daļa cilvēku saka, ka žāvēti circeņi pēc garšas atgādina saulespuķu sēklas. Taču pulverim ir pavisam cita, sava garša. Daži jūt mandeļu garšu, citi saka, ka smaržo pēc popkorna. Vai jau jūti ziņkāri?
Es gribu sākt ēst kukaiņus. Kā man sākt?
Ir lieliski, ka vēlies sākt ēst kukaiņus! “Fuj” reakcija ir kaut kas, ko mēs iemācāmies mainīt. Atceries, ka tas ir tikai kāds dīvains aizspriedums, kas izveidojies pret kukaiņiem, jo garneles, nēģi, lobsteri, fast-food un doktordesas mums šķiet pilnīgi normāli ēdieni.
Sāciet ar kaut ko tādu, kas neizskatās pēc kukaiņiem. Akuna circeņu pulveris ir ideāls veids, kā izmēģināt circeņus! Pievienojiet to savām iecienītākajām ikdienas receptēm un pilnveidojiet savu uzturu!
Vai circeņi ir vegāni vai veģetāri?
Jā un nē. Tas atkarīgs no katra paša pārliecības par konkrēto diētu. Ja esi veģetārietis vai vegāns, pamatojoties uz vides problēmām, circeņi var būt lielisks risinājums. Tie ir daudz ilgtspējīgāki lauksaimniecībā nekā mājlopi.
Ne velti ir radies jauns termins – entovegāns.
Vai ir circeņi izraisa alerģiskas reakcijas?
Jā, dažos gadījumos. Circeņi ir posmkāji, tāpat kā garneles, krabji un omāri, un tie var izraisīt alerģiskas reakcijas indivīdiem ar vēžveidīgo alerģiju. Tātad, ja jums ir alerģija pret vēžveidīgajiem, jūs varat būt jutīgs / alerģisks pret circeņiem.
Kur audzēti jūsu circeņi?
Mūsu circeņi tiek audzēti partneru fermā Lietuvā. Tur tos dehidrē un samaļ pulverī, bet iesaiņojam šeit – Latvijā, Mārupē.
Ja jums būs laba apetīte, tad vērsim atkal vaļā savu fermu un audzēsim circeņus un, iespējams, arī citas sugas, lokāli – Latvijā.
Kāds ir circeņu dzīves cikls?
Mājas circeņu dzīves ciklā ir trīs posmi: ola, nimfa un pieaugušais. Viņi dzīvo 6-8 nedēļas, un jauns circenis piedzimst 10 dienas pēc ola ir izdēta.
Kā circeņu pulveris tiek izgatavots?
Ražas novākšana notiek circeņu dzīves cikla beigās (6-8 nedēļās). Circeņi tiek sasaldēti (tie dodas “ziemas” miegā/hibernācijā), pēc tam circeņus novāra ūdenī, dehidrē un tad sasmalcina pulverī.
Tieši šī produkta vienkāršība un apziņa, ka zinām, tieši ko liekam uz šķīvja, ir daudzu cilvēku izvēles pamatā par labu circeņiem.
Ko ēd jūsu circeņi?
Lai saglabātu nemainīgu produkta uzturvērtības kvalitāti, mūsu circeņiem ir veselīgs uzturs, kura pamatā ir organiskas sastāvdaļas, kas nav ĢMO, piemēram, kukurūza, soja, lini, auzas un minerālvielas.
Vai circeņi ir Paleo diētai draudzīgi?
Jā! Tieši šī ir viena no diētām, kurā circeņi iederas vislabāk – nepārstrādāta pārtika, nav pievienoti cukuri, nav uzrādīts sastāvs, jo tas taču ir kukainis bez piedevām.